مانی رحمانی بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر

”’مانی رحمانی”’ بازیگر سینما و تلویزیون ایران می باشد که در زمینه تئاتر نیز فعالیت دارد . او یکی از بازیگران نوجوان پر کار و مستعد این روزهای  سینما و تلویزیون می باشد که اولین بار در سال ۱۳۸۶ با سریال روزگار قریب جلوی دوربین رفت . او علاوه بر بازیگری به کارگردانی نیز علاقمند می باشد و  به احتمال زیاد یکی از استعدادهای درخشان در آینده خواهد بود.

زندگی‌نامه ==

 

مانی رحمانی ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ در تهران متولد شد و بازیگری را از دوران کودکی و با تئاترهای مدرسه آغاز کرد .  علاقه و استعدادش به بازیگری باعث شد تا فعالیت هنری خود را از ۴ سالگی با پیگیری خانواده و رفت و آمد به دفاتر سینمایی آغاز کند .

مانی رحمانی علارقم سن کم خود تابحال در ۴۰ فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخته است.او با بازی با سریال روزگار قریب فعالیت هنری خود راآغاز کرد . بازی در سریال زن بابا از او چهره شناخته شده تری ساخت اما بسیاری از بینندگان تلویزیون او را با بازی در نقش نوجوانی جواد در سریال بچه مهندس می شناسند. سریال نفس گرم ، خانه ای در خیابان چهل و یک ، سریال ستایش ، آوای باران ، ایستاده در آغاز ، شوق خواندن ، پاییزی که گذشت ، شوق خواندن، ایستاده درآغاز، بازگشت شیرین، هدیه بیادماندنی ،زنگار و هدیه بیاد ماندنی  از دیگر فیلم هایی هستند که مانی رحمانی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

همچنین این بازیگر نوجوان یک تجربه خارج از کشور نیز دارد ، او در سریال باب المراد  که ساخته کشور لبنان می باشد در نقش نوجوانی امام جواد (ع)بازی کرده است . مانی مدتی نیز در شبکه پویا اجرای برنامه ورجه وورجه را برعهده داشت .مانی رحمانی تجربه بازی در پنج فیلم کوتاه را نیز در کارنامه کاری خود دارد .

 

او در کنار بازیگری فعالیت های ورزشی نیز دارد ، از جمله ژیمنتاسیتک، اسکیت و گاها والیبال از ورزش های مورد علاقه او می باشد . در  سال ۱۳۹۷ مانی رحمانی  به همراه سیاوش چراغی‌پور مهمان برنامه «شب‌ گشت» تلویزیون برنامه «شب‌ گشت» تلویزیون ( بهمن ۱۳۹۷ )  بودند و با محمد سلوکی مجری این برنامه به گفتگو نشستند.مانی رحمانی  با گلایه به مدیران از همه صاحبان آثار خواست که در حوزه تولید بیشتر به نوجوانان اهمیت دهند و در این حوزه بیشتر فیلم و سریال بسازند. او همچنین گفت هدف بلندمدتش حضور در سینمای هالیوود و آرزویش گرفتن جایزه اسکار است.او همچنین در کنار دیگر بازیگران سریال «بچه مهندس» مهمان برنامه «خیابان جام‌جم» تلویزیون برنامه «خیابان جام‌جم» تلویزیون ( بهمن ۱۳۹۷ ) به تهیه‌کنندگی کیوان بخشی بودند .

بازگشت به بالا